Для виїзду автомобілем або мотоциклом за кордон необхідно мати страховку Зелена картка, яку обов'язково перевіряють на кордоні митні служби. Якщо під час дії полісу станеться ДТП і вас визнають винуватцем, страхова компанія відшкодує збитки постраждалих третіх осіб. Інакше кажучи, це аналог «автоцивілки», яка діє лише під час вашого перебування в іншій країні.
З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року, рятуючись від війни, тисячі людей вирушили за кордон, і одним із популярних напрямків разом із Польщею, Угорщиною та Молдовою стала Румунія.
Оформити Зелену картку в Румунію потрібно перед перетином кордону або безпосередньо в країні, якщо у вас вже була оформлена така страховка але термін її дії закінчився.
Чи потрібна Зелена картка для виїзду з України до Румунії зараз
Так, потрібна. Необхідність оформлення Зеленої картки для виїзду за кордон офіційно підтверджує Національний банк України (НБУ). Водночас процедура максимально спрощена .
Електронний або паперовий поліс
Якщо раніше «Зелену картку» оформлювали лише на спеціальних бланках, то з 01.03.2022 за неможливості передати клієнту оригінал договору, страховим компаніям дозволили видавати чорно-білі копії або надсилати PDF-файли. Другий варіант, мабуть, найпростіший і найшвидший - файл можна зберігати на смартфоні і завжди мати при собі. Вся інформація про поліси зберігається в єдиній базі даних.
Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) підтвердило, що відповідна база працює безперебійно, інформація про укладені договори вноситься вчасно, співробітники Держприкордонслужби мають доступ до неї та можуть перевірити страховку.
Де оформити Зелену карту
Купити страховку Зелена картка можна:
-
в Україні в офісах страхових компаній
-
онлайн незалежно від вашого місцезнаходження.
Ціна Зеленої картки фіксована, втім, можна заощадити 10-15%, якщо замовити не безпосередньо у страховій компанії, а через агрегатори або брокерів, у тому числі й у нас на AutoUA. В такому випадку Зелена картка на місяць коштуватиме приблизно 1000 гривень.
Ліцензії на продаж Зеленої картки мають 11 страхових компаній.
Чи можна придбати Зелену картку на кордоні?
Зазвичай, перед пунктами прикордонного контролю зустрічаються продавці страховок. Але буває, що закінчилися бланки, зник зв'язок або на робочому місці немає співробітника, тому краще убезпечити себе завчасно, оформивши договір у паперовому вигляді або замовити онлайн страхування.
Як оформити Зелену картку в Румунії
Купити онлайн у українських страховиків
Якщо ви перебуваєте в Румунії і термін дії вашої Зеленої картки добігає кінця, потрібно оформити новий поліс. На допомогу приходить механізм онлайн-страхування в Україні.
Вам надішлють PDF-файл із дійсною страховкою. Збережіть його на телефоні, по можливості роздрукуйте та залиште паперову копію документа в машині.
Купити у місцевих страхових компаній
У румунських страхових компаній Зелену картку можна оформити лише на транспортні засоби з місцевою реєстрацією. Альтернатива — купити місцеву «автоцивілку» (рум. Răspundere Civilă Auto, скор. RCA) або оформити у відділеннях страхових компаній на кордоні поліс Прикордонного страхування (рум. Asigurarea de Frontieră) на термін від 15 днів до 1 року. Поліс прикордонного страхування діє на всій території ЄЕС та у Швейцарії.
Що потрібно знати про Зелену картку для біженців
-
термін дії Зеленої картки - на легковий автомобіль від 15 днів до 1 року.
-
територія дії - станом на 2022 рік Зелена картка діє у 47 країнах (повний список тут ). При цьому слід зважати на те, що з 05.04.2022 Україна розірвала двосторонні угоди про взаємне визнання полісів Зелена картка з Республікою Білорусь та Російською Федерацією.
-
При закінченні терміну дії Зеленої картки або полісу прикордонного страхування ваш транспортний засіб вважається незастрахованим. Необхідно оформити новий договір із українською чи зарубіжною страховою компанією.